niedziela, 24 sierpnia 2008

Kreta-radość życia (cd)

Wiosna to doskonały moment nie tylko ze względu na rośliny, wtedy też siedząc w ciepłym morzu można obserwować ośnieżone szczyty.
Na szlaku historycznym pojawia się miasto Rethymno z romantycznym weneckim portem.
W mieście również widoczne ślady tureckiego panowania – meczety i minarety.
W wąskich malowniczych uliczkach przechodzimy koło domów z drewnianymi balkonami. Tam też uciekamy z portowych tawern, żeby kameralnie zjeść grecki obiad. Szczęśliwie wchodzimy w zaułki, po których nawet nie spodziewamy się, że kryją cudowną tawernę obrośniętą roślinnością. Jej stoliki ustawione są w wąskiej uliczce między ścianami starych kamienic. Kiedy oddalaliśmy się od portu słońce grzało mocno, a turyści przeplatali się w ulicach. My siedzimy w ciszy i cieniu. Sympatyczny Grek z dużym brzuszkiem obsługuje nas i uśmiecha się miło. Jeszcze tego dnia nie zdążył zmęczyć się pracą. Sam ma ochotę żeby coś przekąsić więc się do nas przysiada. To jego tawerna.
Zaczynamy od faszerowanych pomidorów. W środku wyczuwamy smak mięty.
Grecka kuchnia nigdy nam się nie nudzi.
Posted by Picasa

Brak komentarzy:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Website counter

Nasze e-Książki
Foodle.pl
Blog jest mojego autorstwa i podlega prawu autorskiemu.

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.