sobota, 3 stycznia 2009

Koktajl bananowy z granatem


Koktajl bananowy z granatem

Po świętach, sylwestrowej zabawie, każdy z nas potrzebuje czegoś zdrowego i smacznego. Dla zdrowia urody i relaksu wystarczy niewiele. Być może w kuchni czeka na nas już lekko brązowy banan ;-) który został wcześniej pominięty na rzecz makowców, pierników i całej świąteczno-sylwestrowej uczty kulinarnej.
Wielu z nas odchodząc od stołu obiecało sobie poprawę, porzucenie obżarstwa na rzecz zdrowego stylu życia. Nie bądźmy jednak dla siebie aż tak surowi, w końcu jesteśmy tu między innymi po to żeby cieszyć się tym elementem życia, którym jest jedzenie i smakowanie. Rozpoczynam ten Nowy Rok delikatnie – proponując koktajl, który może być pierwszym śniadaniem, może też zastąpić komuś deser ;-)


Składniki:

2 dojrzałe banany
kubek jogurtu naturalnego 250 ml
ok. 2 łyżek ziarenek granata


Przygotowanie:

Banany obieramy i miksujemy, dodajemy zimny jogurt i miksujemy, aż banany połączą się z jogurtem. Przelewamy i ozdabiamy granatem.
Smacznego!

Brak komentarzy:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Website counter

Nasze e-Książki
Foodle.pl
Blog jest mojego autorstwa i podlega prawu autorskiemu.

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.